بازی و سرگرمی

چجوری تو بازی، مافیا رو تشخیص بدم؟ تکنیک‌های کاربردی که هر شهروندی باید بداند

برای اینکه توی بازی مافیا به سرعت مافیاها رو تشخیص بدی، باید حواستو جمع بازی بکنی و به تمام جزئیات رفتار و حرف‌های همبازیات توجه کنی. بازی مافیا یکم هوش و دقت می‌خواد تا بتونی برنده بشی. در ادامه این مقاله  یه سری نکات دارم که بهت کمک می‌کنه تا مافیاها رو پیدا کنی…

راه‌های تشخیص مافیا

در ادامه 4 راه برای پیداکردن مافیا را به شما معرفی می‌کنیم.

1. زبان بدن

یکی از تکنیک‌های رایج تشخیص مافیا در بازی‌های حضوری بازی مافیا، توجه به زبان بدن است. مسائلی مثل رنگ پریدگی، دزدیدن چشم و یا مالیدن چشم ناشی از استرس بازیکن است که می‌تواند نشانه‌هایی باشد که کمک می‌کند فهمید شخص ممکن است کارت مافیایی کشیده باشد.

البته این مسائل بیشتر برای بازیکنان مبتدی مهم است. اما حتی بازیکنان حرفه‌ای نیز ممکن است در لحظاتی از بازی، به دلیل فشار بازی، قرار گرفتن در موقعیت‌های دشوار یا حتی نزدیک شدن به باخت، کنترل خود را بر حرکات چهره و بدن از دست دهند. این نشانه‌ها می‌توانند به عنوان نکات مهمی برای تشخیص مافیا مورد استفاده قرار گیرند.

حتما بخوانید  آموزش کامل سناریو مافیا پیشرفته 🎭

برخی از علائم و نشانه‌های زبان بدن یک آدم دروغگو

البته توجه به نشانه‌های زبان بدن و چهره باید با احتیاط انجام شود و این نشانه‌ها ممکن است به تنهایی معنای کاملی نداشته باشند. اما برخی از نشانه‌های معمولی دروغگویان عبارتند از:

 • چشم‌ها: کسی که داره دروغ می‌گه اصطلاحاً در حین بازی چشم‌هاش می‌دزده و به صورت مستقیم به شهروندان نگاه نمیکنه، تنگ کردن چشم‌ها، مالیدن چشم‌ها و یا حتی اینکه نور چشم‌هاش اذیت میکنه هم یکی دیگر از ویژگی افراد دروغگو می‌باشد. حرکت ناگهانی چشمان نشانه اضطراب و تردید می‌باشد.
 • لبخند کاذب: گاهی اوقات لبخند افراد دروغگو می‌تواند به صورت مصنوعی باشد. این لبخند معمولاً با حس متفاوت از لبخند طبیعی همراه است. افراد دروغگو عموماً لبخندهای تصنعی و یا پوزخندهای تمسخرآمیز می‌زنند.
 • پوشش دهی بدن: افراد دروغگو ممکن است با پوشاندن قسمت‌هایی از بدن یا چهره تلاش کنند تا احساسات و واکنش‌های غیرمطلوب خود را پنهان کنند. این افراد سعی می‌کنند خودشان را ببندند و گارد بسته دارند. به عنوان مثال دست‌هاشون مشت می‌کنند و بدنشان جمع می‌کنند… اونها با گارد بسته در بازی می‌نشینند
 • حرکات دستان ناهنجار: یه حرکت عجیب با دستاتون که اصلاً مربوط به حرفتون نیست. به عنوان مثال، بازیکنی که در واقع یکی از اعضای مافیاست، ممکن است به یک فرد شهروند اشاره کند در حالی که به سمت دیگری نگاه می‌کند.
 • خارش اعضای بدن: دروغگوها به خاطر اضطراب شدید عموماً گردن، بینی و سر خود را می‌خارونند. یک فرد دروغگو تا 5 بار هم ممکن است در حین حرف زدن گردن خود را بخاروند.

البته دوستان توجه کنید که مافیا یک بازی فکت محور و استدلالی می‌باشد و موارد گفته شده در قسمت زبان بدن قطعی و 100% نیست. پس به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که از زبان بدن به عنوان یک راه مکمل در تشخیص مافیا استفاده کنید.

حتما بخوانید  معرفی 8 بازی مافیایی آنلاین برای موبایل🕵

2. اکت شب

اکت شب یعنی صداها و حرکت‌هایی که توسط اعضای مافیا انجام شود و یک شهروند اون‌ها را بشنود و یا حس کند. مثلاً یک شهروند ممکن است صدای مشورت مافیاها را بشنود یا حتی حرکت‌های بلند کردن دست در حین رأی‌گیری را متوجه شود.

هر چند اکت شب خیلی جوانمردانه نیست ولی جزء جدا نشدنی تشخیص مافیا در بازی‌های حضوریست.

3. ارتباطات چشمی

اعضای مافیا در حین بازی بصورت ارادی و غیر ارادی بارها با هم ارتباط چشمی می‌گیرند. پس اگر یکی را مافیا دارید مسیر نگاه او را دنبال کنید و بدنبال ارتباطات چشمی او بگردید! البته باید توجه داشته باشید که امکان دارد دو شهروند نیز همدیگر رو در طول بازی پیدا کرده باشند و بخواهند پشت دست هم بازی کنند. قطعاً در این شرایط آن‌ها هم بارها در بازی با هم ارتباط چشمی می‌گیرند.

پس ارتباطات چشمی را برای پیداکردن تیم مافیا(چین مافیایی) جدی بگیرید.

حتما بخوانید  هر آنچه که باید در مورد بازی مافیا سناریو زودیاک🩸بدانید.

4. فکت ها و استدلال های بازیکنان

مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه برای تشخیص اعضای تیم مافیا، فکت‌ها و استدلال‌هایی است که از دل صحبت‌های بازیکنان خارج می‌شود و به این نکته توجه داشته باشید که هیچ فکت و استدلال 100% و قطعی وجود ندارد که روی همه جواب بدهد…

در ادامه فکت‌ها و استدلال‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که روی اکثر مافیاها جواب میده.

اگر دیدید کسی روز بلایند بازی از کلمه “بین” استفاده می‌کند، احتمالاً او کارت مافیایی کشیده است.

*پیداکردن مافیا*

روز بعد معارفه سریع چالش میگیره و یا در ترن و نوبت خودش کسی گردن میگیره… اون فرد احتمالاً قصد دارد اصطلاحاً یک یا دو شهروند بخوره یا از بازی پوش کند…

*پیداکردن مافیا با فکت*

امروز کسی گردن میگیره ولی در ادامه و یا فردا از تارگتش خیلی راحت عقب‌ میکشه… توصیه می‌کنم اون فرد از  کارت مافیایی هر چه سریعتر خلاصش کنید!!!

*پیداکردن مافیا با فکت و استدلال*

مافیاها عموماً تو دعوا دو تا شهروند کنار می‌کشند و تارگتشون جای دیگه‌ای می‌زنند و به نوعی قصد دارند خون اون شهروند دامنشون نگیره و لقمه فرداشون آماده می‌کنند… اگر هم در دعوا دو شهروند مجبور به شرکت شوند، شبیه دلال های ماشین عمل می‌کنند…

*آموزش پیداکردن مافیا با فکت و استدلال*

مافیاها همیشه مظلوم نمایی می‌کنند… مثلاً میگه من بدین بیرون، من با شماها بازی نمی‌کنم… در واقع قصد دارند با کنس احساسی(با احساسات شما بازی کنند و شما را فریب بدهند) در بازی بمانند.

*فکت‌های پیداکردن مافیا*

مافیاها لایک و دیسلایک بی‌قرار دارند… مثلاً من به شما تارگت‌ میزنم و میگم شما مافیایی و اون به حرف من لایک میده و بعد دو دقیقه که ترن و نوبت شما میشه به حرف شما هم لایک میده… این یکی از روش‌های مورد علاقه خود من در پیداکردن مافیاست…

با فکت و استدلال مافیا پیدا کنید

مافیا بدون شک ذهنش فراموشکار… یعنی اگر کسی سفید داره میاد به سفیدهای سفیدش تارگت میزنه… مثلاً من علی سفید دارم و علی هم رضا رو سفید داره پس من اگر شهروندم و با فکت علی سفید دارم، باید رضا را هم سفید داشته باشم… ولی مافیا چون بدون فکت بازی میکنه، تارگت میزنه و یا کسی سفید میکنه میاد به رضا هم تارگت میزنه…

این فکت خیلی فکت لجندی هست چون مثلاً اگر من مافیا باشم ؛ اول فراموش میکنم که شهروندها و تارگت‌های علی کی بودند و حتی اگر فراموش هم نکنم چون با این کار من تیم آپ شهروندی چیده میشه که سبب کاهش دایره تارگت زدن من و دیگر اعضای تیم مافیا به شهروندها میشه  که در نتیجه اعضای تیم مافیا شو و نمایان میشه که اعضای مافیا در روز باید برای سفید شدن باید شروع به یارفروشی کنند.

******

روز بلایند کلی شهر داره ولی فقط یک تارگت مافیایی داره… بر عکس این قضیه هم هست کلی تارگت مافیایی داره و یک نفرم سفید میکنه… این شخص به احتمال زیاد مافیاست.

*فکت لجند پیداکردن مافیا *

روز بعد بلایند شاکی می‌شوند که چرا تیم آپ شهروندی چیدید شما… مثلا میگه شماها اینقدر سریع از کجا هم شناختید. این یه فکت 99% برای پیداکردن مافیا

*با این فکت‌ها مافیای قطعی پیدا کن*

مافیاها اصولاً فکت آبدوغ خیاری یا فکت سوراخ برای شهروندان می‌سازند و روی اون کلید می‌کنند و قفلی می‌زنند. پس اگر دیدید که یک نفر روی سوتی شهروندی قفلی زده و ذهنش نمی‌چرخه احتمالاً اون فرد مافیاست…

*به این افراد در بازی کره‌گیر هم در بازی می‌گویند. کره گیرها غالباً مافیا هستند.*

مافیا ها معمولا استرس دارند و نمی دانند چکاری باید انجام بدهند، پس روز بلایند و روز اول  بیشتر سوتی میدهند.

******

زمانی که یک بازیکن تارگت می خوره و بعدش میگه فکت تو برای مافیایی من چیه؟ آن شخص احتمالاً مافیاست.

******

زمانی که کسی بلافاصله بعد از تارگت خوردن از خودش دفاع می‌کند مافیای شو شده‌ای هست.

******

هرکی چیزی گفت که خودش به اون عمل نمیکند اون فرد مافیاست… مثلاً من به علی تارگت میزنم که چرا رضا رو ندیدی و بهش تارگت نزدی در حالی که من خودم هم نزدم و فقط به علی تارگت زدم… پس من به احتمال زیاد مافیا هستم…

******

مافیاها بصورت انتخابی یا selective تارگت میزنند… مثلاً علی و رضا هر دوتاشون دو تا تارگت زدند و من میام فقط به رضا تارگت میزنم و کاری به علی ندارم… پس احتمالاً من کارت مافیایی کشیدم.

*چطور در بازی مافیا، رقیب را شناسایی کنیم؟*

از فکت گاد استفاده می‌کند و یا دنبال این است که شما به خاطر اشتباهی که داشتید از بازی اخراج یا کیک شوید…

به این نکته توجه کنید که:

وقتی شما شهروندی و اجماع شهر روی شماست و از شما هم زده میشه و ریخته میشه روی کس دیگه احتمالا اون شخص هم شهروند هست چون معمولا از روی شهروند ریخته نمیشه روی مافیا.

******

اگر کسی برای بیرون رفتن تک دفاع اومد بالا و بعد با رای های کمی نشست بدونید که مافیاست چون اگه شهر بود مافیا پشت دست شهروند میدادش بیرون… البته به این نکته توجه داشته باشید که در روز اول عموماً مافیاها محتاط عمل می‌کنند.

 تکنیک‌های بازی مافیا

هر وقت دیدید یک نفر در اوایل بازی بی دلیل یکیو داره قطعی شهروند می کنه خودش به احتمال زیاد مافیاست که داره رای اون شخصو میخره …

*آموزش پیداکردن مافیا با فکت و استدلال*

اگر یکنفر تو روز بلایند بازی تارگت حسی‌شو زده و روز اول بدون فکت عقب نشینی میکنه بدون قطعی مافیای بازیه و شب باهم چشم باز کردند.

*پیداکردن مافیا با فکت*

اگر چند روز پیاپی یک نفر تک تارگتی به یک شخص دیگه میزنه و کسی از اون دو نفر در شب ها کشته نمیشه قطعا اونجا یک سایدی هست.

*بهترین تکنیک ها و سناریوهای بازی مافیا برای پیروزی*

اگر کسی بلند شد فقط به یک یا چند نفر توضیح داد بدونید که طرف مافیاست چون این آگاهی رو از کجا اورده که اونا شهرن و فقط داره به اون ها توضیح میده.

*با این فکت‌ها مافیای قطعی پیدا کن*

وقتی یه سایدی بین دو پلیر هست و یک پلیر کاری به اون بتل و ساید نداره ولی تارگت یکی از پلیر های تو اون بتل رو میزنه ولی با بتل کنندش کاری نداره قطعا ماقیا بازیه و یارش هم داخل اون بتل هست چون وقتی به مافیایی تارگتش میرسه باید به شهروندیه پلیر داخل بتلی که اون هم تارگتش همونه برسه و به مافیایی بتل کنندش این فکت لایه ۴ بازیه اگه تازه بازی میکنین طبیعیه که متوجه نشین

*یداکردن مافیا*

اگر کسی به کسی تارگت داشت و رای یک داد و اون فرد رو به دفاع آورد و رای دوم بهش نداد بعد پا شد در روز دوباره به اون فرد گفت تو مافیایی قطعا خودش مافیاست چون اگه دفاع اون فرد قابل قبول نبوده باید رای دوم بهش میداده و فقط نخواسته دستش به خون یه شهر آلوده بشه و میخاسته نگهش داره تو بازی تا دوباره پشت اون شهروند خودشو قایم کنه.

*فکت‌های پیداکردن مافیا*

فکت ذهن پراکنده مافیا ؛ شهروند ذهن منظمی داره و به ترتیب تارگت میزنه ولی مافیا مثلاً یکی از راست میزنه، یکی از چب بعد دوباره از راست یا مثلاً بصورت 3 , 10 ,6

*فکت لجند پیداکردن مافیا*

اگر در معارفه پاشدی و یک نفر رو سفید کردی که کره گیر پیدا کنی(اصطلاحا بهش میگن شکلات شهروندی دادن) و نفر بعدی اومد به تو شکلات شهروندی داد به احتمال زیاد مافیاست چون تویی که داری خودت از این روش استفاده میکنی پس قطعی تو دام این تله نمیافتی و اینی که اینو میدونه و باز داره بهت شکلات میده یعنی به عبارتی داره کار بیهوده انجام میده و مافیاست.

*هر چقدر که بیشتر بازی کنید، مهارت شما بیشتر می‌شود، بازی مافیا یک بازی عملی است.*

پیداکردن مافیا در حین بازی

نکات پایانی پیداکردن مافیا در حین بازی

در حین بازی مافیا به این نکات توجه کن ؛

 1. تغییرات در رفتار: ببین کدام بازیکنان در رفتارشان تغییرات غیرمنتظره‌ای داشته‌اند. ممکنه مافیاها با تغییر رفتارشون، سعی کنن هویتشون رو مخفی کنن.
 2. آرامش و استدلال: مافیاها عموماً سعی می‌کنن آرام و منطقی برخورد کنن، ولی گاهی وقت ها در ارائه استدلال‌ منطقی مشکل دارن.
 3. ترکیب گروه: ببین چطور بازیکنا با هم رفتار می‌کنن. آیا گروهی بین اعضای مافیا ذهنی شما شکل می‌گیرد.
 4. رد و بدل اطلاعات: دقت کن اطلاعات رد و بدل میشه یا نه. مافیا سعی می‌کنه اطلاعات رو گیج کنه یا پنهان کنه.
 5. به تارگت‌های بقیه دقت کن: به نقدها یا اتهاماتی که بازیکنان به هم می‌زنن دقت کن. ممکنه مافیاها سعی کنن بازی را شیک کنند.(به هم بزنند)
 6. رفتار در زمانهای حساس: وقتی که مواقع حساس مثل رأی‌گیری شروع میشه، ببین چجوری رفتار می‌کنن. این ممکنه نشون بده که واقعاً شهروندن یا فقط دارن شهروند نمایی می‌کنن.

با این نکات و یه تحلیل دوستانه، حتما می‌تونی مافیاها رو شناسایی کنی و به عنوان یه شهروند با حس و شجاعت تو بازی مافیا عمل کنی!

بیشتر یخوانید

بیشتر بخوانید

امتیاز کاربران: 4.83 ( 2 رای)
منبع
مجله اینترنتی تاپ 10 باز
مشاهده بیشتر

بهروز

سلام... من بهروز هستم.... یک علاقه مند به سئو، دیجیتال مارکتینگ و نویسندگی...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا