بازی ویزیونبازی و سرگرمی

آموزش کامل سناریو مافیا پیشرفته 🎭

سناریوی پیشرفته مافیا را یکبار برای همیشه یاد بگیر... به دنیای مافیا پیشرفته خوش آمدید!

کاش می‌دونستی چقدر هیجان‌انگیزه که در یک جمع گرم و دوستانه، بازی مافیا رو شروع کنی. این روزها کمتر کسی رو می‌شناسم که اسم بازی مافیا رو نشنیده باشه. این بازی، یکی از بهترین و پرطرفدارترین بازی‌های گروهیه که پر از هیجان، استراتژی، و استدلال است.

سناریو مافیا پیشرفته به عنوان کامل‌ترین و بهترین سناریو مافیا در دنیا شناخته می‌شه. این بازی تنوع نقش زیادی دارد و در سرتاسر دنیا به شیوه و سبک‌های گوناگونی اجرا می‌شود. یکی از مجبوبترین سبک‌های اجرای این بازی، سناریو مافیا پیشرفته 22 نفره است. این سناریو در اکثر کافه‌های تهران بازی می‌شود.

امروز قصد دارم به خاطر درخواست زیاد شما عزیزان ؛ آموزش کامل سناریو مافیا پیشرفته 22 نفره را برای شما در سایت قرار بدم. پس با تاپ10باز همراه باشید.

 

حتما بخوانید  صفر تا 100 بازی مافیا 🪓| این مطلب پر از دروغ است!

نقش‌های بازی سناریو مافیا پیشرفته

این سناریو با تعداد و نقش‌های متفاوتی بازی و اجرا می‌شود ولی رایج ترین آن بازی22 نفره است که ما در اینجا به آموزش آن می‌پردازیم.

در این سناریو 22 نقش وجود دارد ؛ 7 مافیا و 15 شهروند… خب بریم برای معرفی هر دو ساید بازی مافیا پیشرفته

نقش‌های مافیایی سناریو مافیا پیشرفته

خب بریم سراغ معرفی 7 نقش مافیایی ؛

 • گادفادر یا پدرخوانده
 • ناتاشا یا سایلنسر
 • خرابکار
 • ترور
 • افسونگر کلمه یا لیدی وودو
 • دزد
 • جاسوس

خب بریم سراغ توضیح هر نقش ؛

گادفادر یا پدرخوانده

پدرخوانده در واقع رئیس مافیاست که در شب شیلد داره و اسنایپر نمی‌تونه پدرخوانده رو شات کنه و فقط در روز از بازی با رای گیری خارج میشه و تیر در شب‌ها به دست رئیس مافیاست.

بازی مافیا سناریو پیشرفته - پدرخوانده

ناتاشا یا سایلنسر

ناتاشا یکی از اعضای تیم مافیاست و هر شب یک نفر انتخاب میکنه که در روز بعد ساکت بشه و فرد سایلنت شده جتی حق رای و لایک و دیس لایک هم نداره. اما اگر ناتاشا به کشیش بزند هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

خرابکار

خرابکار از اعضای مافیاست و نقش مقابل تفنگدار در شهرونداست و باید حدس بزنه که تفنگ جنگی دست کیه و اگر درست حدس بزنه و اون فرد شلیک کنه تیر خرابکاری شده و تو صورت شخصی که شلیک کرده میخوره و از بازی بیرون میره!

فکت:

اگر تفنگدار بودید به کسی که خیلی سفیده در بازی تفنگ ندید… چون احتمال خرابکاریش بالاست و سعی کنید تفنگ به کسی بدید که برایندش با شما یکی و وقتی بهش تفنگ میدهید مافیا ذهنی شما رو بزنه…

ترور

ترور از اعضای تیم مافیاست که در طول شب هیچ ابیلیتی نداره و در روز میتونه خودش منفجر کنه و یک نفر با خودش ببره و اگر به محافظ بزنه فقط خودش از بازی بیرون می‌رود.

افسونگر کلمه یا لیدی وودو

لیدی وودو از اعضای تیم مافیاست. لیدی هر شب یک کلمه بالای سه حرفی را انتخاب می‌کند و سپس روی یک نفر ست میکند مثل کلمه مافیا رو روی یک نفر ست میکند و گرداننده در اول صبح فقط کلمه انتخابی میگه و حالا اگر فرد انتخابی کلمه رو بگه از بازی بیرون میره و کیک میشه. پس اگر شهروندی باید مراقب باشی که کلمات لیدی وودو رو نگی…

دزد

دزد یکی از اعضای جالب تیم مافیاست ؛ نقش دزد معروف به یار خاموش مافیاست!(نه یاراش میشناسه و نه یاراش اون میشناسند! ) هر شب یک نفر انتخاب میکند و اون شب نقش اونو میگیره و اون نقش اصطلاحاً دیفیوز یا گروگان گرفته میشه. مثلا به دکتر بزنه اون شب دزد انتخاب میکنه که چه کسی سیو بده. فقط دزد اگر به نگهبان بزنه از بازی خارج میشه!

جاسوس

جاسوس از اعضای تیم مافیاست که باید یه جوری بازی کنه که اعتماد شهروندها رو جمع کنه که بتونه وارد تیم ماسونی بشه و از زمانی که جاسوس با تیم ماسونی بیدار میشه دیگه با تیم مافیا بیدار نمیشه و باید سعی کنه تیم ماسونی در شب فریب بده تا مثلاً مافیا از خواب بیدار کنند تا کلا از بازی خارج بشوند و جاسوس بعد مرگ ماسونی با اونها خارج نمیشه!

نقش‌های شهروندی سناریو مافیا پیشرفته

خب بریم سراغ معرفی 15 نقش شهروند ؛

 • کشیش
 • تفنگدار
 • محافظ
 • کابوی
 • آنتی لیدی
 • نگهبان
 • فراماسون و تایلر
 • اسنایپر
 • فرمانده
 • روئین تن
 • دکتر
 • قاضی
 • ترکر
 • ساقی
 • شهروند ساده

خب بریم سراغ توضیح نقش تیم شهروندی؛

کشیش

کشیش جزو تیم شهروندهاست و نقش مقابل ناتاشا می‌باشد و هر شب حدس می‌زند که ناتاشا چه کسی را سایلنت می‌کند تا مانع ناتاشا شود.

تفنگدار

تفنگدار بر اساس تعداد شهروندان موجود در سناریو مافیا پیشرفته تعدادی گان جنگی و مشقی دارد. در سناریو مافیا پیشرفته22 نفره 3 تا جنگی و بینهایت مشقی دارد. در ضمن تفنگدار به خودش نمی‌تواند گان بدهد.

محافظ

محافظ در تیم شهروندی و نقش مقابل ترور می‌باشد و 5 ثانیه وقت داره بعد اعلام ترور تا بگه فدای اون فرد میشه یا نه اگر خواست بلافاصله اطلاق میکنه و با تروربه جای اون فرد بیرون میره. محافظ تا زمانی که ترور تو بازی هست شبها شات نمیشه و بعد ترور به شهروند ساده تبدیل می‌شود.

کابوی

نقش کابوی در تیم شهروندان شبیه نقش ترور در مافیا می‌باشد. کابوی در روزمی‌تواند مافیای ذهنیش با خودش به بیرون ببره!

کابوی در سناریو مافیا پیشرفته

آنتی لیدی

آنتی لیدی شهروندی است که باید حدس بزنه که افسونگر هر شب چه کسی رو انتخاب میکنه تا اقدامات افسونگر خنثی بشه، یعنی اگر اون فرد گفت مشکلی پیش نیایدو نقش مقابل افسونگر می‌باشد.

نگهبان

نقش مقابل دزد می‌باشد که هر شب باید حدس بزند که دزد چه کسی انتخاب می‌کند. تا دزد دیفیوز بشه.

فراماسون و تایلر

فراماسون باید تیم آپ شهروندی در شب بسازه! فراماسون هر شب یک نفر میتونه انتخاب کنه و به تیم تایلر اضافه کنه ولی اگر اشتباه کنه و از اعضا مافیا به جز جاسوس بیدار کنه کل اعضاء فراماسون و تایلر همون شب از بازی خارج میشن.

دو فکت از فراماسون و تایلر در بازی مافیا
 • اعضا تیم ماسونی اجازه استفاده از کلمه ما و فکت شهروندی هم رو ندارند و اگر اعلام کنی کیک میشی.
 • اعضای ماسون اجازه پرسیدن نقش هم رو ندارند.

اسنایپر

به اندازه نصف تعداد مافیا تیر داره مثلا در این سناریو پیشرفته که 22 نفره است 3 تا تیر داره و اگر اشتباه بزنه هم از بازی خارج نمیشه! بجز گادفادر و محافظ همه بیرون میروند. به فرمانده هم بزند فرمانده از بازی خارج می‌شود.

فرمانده

نقش مکمل اسنایپر و گاد یا راوی شخصی که اسنایپر شات زده رو بهش نشون میده و میگه از بازی خارج بشه یا نه و فرمانده تصمیم میگیره تیر بشینه یا نه… فرمانده اگر خودش شات بخوره توسط اسنایپر نمیتونه تصمیم بگیره و بیرون میره!

روئین تن

شهروند ساده ای که با تیر مافیا از بازی بیرون نمیره ولی با تیر اسنایپر بیرون میره!

دکتر

دکتر هر شب از حق یک تا سه سیو برخورداره (با توجه به تعداد بازیکنان داخل بازی تعداد سیو تعیین می‌شود) و در این سناریو دکتر خودش رو میتونه بینهایت سیو بده.

قاضی

قاضی در شب ابیلیتی نداره و در روز یکبار میتواند از ابیلیتی خودش استفاده کنه و کسی که از بازی بیرون میره میتونه برای قاضی وصیت کنه و سپس به خواب نیمروزی میرویم تا قاضی تصمیم بگیره که اون فرد بمونه یا نه… ولی فقط یکبار میتونه رای شهر وتو کنه…

ترکر

ترکر به نوعی در واقع کارآگاه پیشرفته است ولی در استعلام ترکر ساید به شما اعلام نمیشه و میگه که اون فرد ابیلیتیش خرج کی کرده مثلاً شما یک نفر انتخاب  میکنی و گاد به شما یک نفر نشون میده و مثلاً اگر از بازی خارج شد امکان داره اون فرد اسنایپر باشه و یا گادفادر… ترکر را در بعضی از سناریوها به اسم ردگیر نیز میشناسند… او متوجه میشه که شما دیشب اصطلاحاً در خونه کی رفتی…

بازی مافیا سناریو پیشرفته

ساقی

به هر کی بزنه اون شخص ابیلیتیش برعکس میشه و به عبارتی شما انگار تو مستی اون ابیلیتی استفاده کردی مثلا اگه به تفنگ دار بزنه و تفنگدار 1 مشقی داده و 1جنگی… در نتیجه به اونی که جنگی داده میشه مشقی و به اونی که گان مشقی داده میشه جنگی، اگر به پدرخوانده بزنه پدرخوانده دیفیوز میشه، اگر یه اسنایپر بزنه و  اسنایپر هم شات بزنه تیر به خودش میخوره، هر کی یه فازی میگیره که در ویدیو بصورت کامل توضیح داده شده است.

در ضمن نقش ساقی در سناریو مافیا پیشرفته نقش مورد علاقه منه! راستی نقش مورد علاقه شما چیه؟

یه راهنمایی در مورد بازی کردن با نقش ساقی

اگر مافیا صد کسی رو نداری میتونی برای خودت اصطلاحاً شات بریزی!

شهروند ساده

فکر نکنم دیگه این نقش توضیحی بخواهد!

 

مشاهده بیشتر

بهروز

سلام... من بهروز هستم.... یک علاقه مند به سئو، دیجیتال مارکتینگ و نویسندگی...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا