بازی و سرگرمی

با مخوف‌ترین قاتلان سریالی جهان آشنا شوید + تصاویر

قاتل سریالی یا زنجیره‌ای فردی است که حداقل دو نفر را در رویداد‌های جداگانه‌ای بکشد و معمولاً الگوی خاصی در انجام جرم‌های خود دنبال می‌کند. این الگوها ممکن است شامل مکان، زمان، شیوه کشتن و یا انتخاب قربانی‌ها باشند.

چهارچوب سیاه و سفید تاریخ جرم و جنایت همیشه با تصویر قاتلان سریالی همراه بوده است. جذابیتی که از دل تاریخ‌های تاریک در جریان است و باعث ماجراجویی ذهنی ما می‌شود. در این مقاله از مجله اینترنتی تاپ10باز، با مفهوم قاتل سریالی و مخوف‌ترین قاتلان سریالی جهان آشنا خواهیم شد، آدم‌هایی که ترس و وحشت را در دل ما حک کرده‌اند.

قاتل سریالی کیست؟

قاتل سریالی یا زنجیره‌ای فردی است که حداقل دو نفر را در رویداد‌های جداگانه‌ای بکشد و معمولاً الگوی خاصی در انجام جرم‌های خود دنبال می‌کند. این الگوها ممکن است شامل مکان، زمان، شیوه کشتن و یا انتخاب قربانی‌ها باشند.

بعضی از الگوهای قاتلان سریالی معناهای روانشناختی عمیقی دارند. به عنوان مثال، برخی از قاتلان سریالی ممکن است از رویکردهای مشترک در انتخاب قربانی‌ها بهره‌مند شوند، مانند انتخاب افراد ضعیف و یا افرادی با ویژگی‌های خاص. این الگوها ممکن است نشانگر انحرافات و اختلالات روانی در فرد باشند که به انجام این اعمال خشونت‌آمیز ترغیب شده‌اند.

همچنین، الگوهای زمانی و مکانی ممکن است درک بهتری از ازجرم را فراهم کنند. مثلاً، برخی از قاتلان سریالی ممکن است در بازه‌های زمانی خاص فعالیت کنند یا در مناطق خاصی به جرم بپردازند. این الگوها به افرادِ مسئول برای پیشگیری و افرادِ متخصص در روانشناسی جرم کمک می‌کنند تا نقشه‌ای از عملکرد این قاتلان را ایجاد کنند.

در کل، تحلیل اصطلاح “قاتل سریالی” نشان می‌دهد که مطالعه و شناخت الگوهای خاص این افراد می‌تواند در تدوین استراتژی‌های پیشگیری، افزایش امنیت، و درک بهتر از جنایات این دسته از جرم‌ها کمک کند.

فهرست معروف‌ترین قاتلان سریالی جهان

خب بریم به سراغ معرفی 24 قاتل زنجیره‌ای رکورددار تاریخ که از بعضی جنبه ها بسیار ترسناک هستند.

تد باندی: پرچمدار ترس و وحشت در دهه 70

تد باندی یکی از معروفترین قاتلان سریالی قرن بیستم

تئودور رابرت باندی، معروف به تد باندی، یکی از بدنام‌ترین و معروف‌ترین قاتلان زنجیره‌ای قرن بیستم بود. او با ظاهر اغواگرانه‌اش، توانست حداقل 36 زن را در چهار ایالت مختلف آمریکا فریب بده و آن‌ها را به قتل برساند. تد باندی با ضریب هوشی 136، جزء قاتلان باهوش و کاریزماتیک بود که با وجود ظاهر عادی‌اش، بسیار خطرناک و روانی به حساب می‌آمد.

در دهه 70 میلادی، اعترافات تد باندی واقعاً تکان‌دهنده بودند و اعمالش با جنازه‌ها باعث جنجال فراوان در جامعه شد. مردم به تد به دلیل اعمال وحشت‌آورش، لقب “متجاوز مرده باز” را دادند. بسیاری از شاهدان ادعا کردند که تد حتی از تماشای پوسیدگی جنازه‌های قربانیانش لذت می‌برد. او محکوم به ۲۴۱۰ سال حبس شد و تا مدت ۹۳۰ سال شامل آزادی مشروط نخواهد شد.

آنچه موجب تبدیل تد به یک تبهکار روانی خطرناک شد، ریشه در کودکی او داشت. دوران کودکی او پر از قساوت، آشفتگی و حس حقارت بود که در نهایت او را به یک تبهکار روانی خطرناک تبدیل کرد. این موجبات، باهوشی او را به سمت جرم و جنایت کشاند و او را در مسیری تاریک و مرموز قرار داد.

تد باندی با طیف وسیعی از جنایات وحشتناک که با آن‌ها مشهور شده بود، به دلیل روانشناسی پیچیده و پیچیدگی زندگی او، همواره یک پرونده تاریخی شگفت‌انگیز و ترسناک را به جلوه می‌نمود. او به عنوان یک نماد از ترس و وحشت در ذهن مردم جاودانه خواهد ماند، هر چند که زمان از اعمال وحشت‌آور او می‌گذرد.

جک چاک دهنده: سایه‌ای بر سر محله وایتچپل لندن

جک القاب زیادی داشت ؛ جک قاتل، جک قصاب، جک چاک دهنده و یا جک دریپر این‌ها القابی بودند که مردم به قاتل سریالی محله واتیچل لندن دادند.

جک د ریپر، یکی از بی‌رحم‌ترین و معروف‌ترین قاتلان زنجیره‌ای در تاریخ، نامی است که همیشه با لبه ترس و وحشت در ارتباط بوده است. این قاتل در سال 1888 در منطقه وایتچپل لندن ظاهر شد و پنج زن را که همه روسپی بودند به قتل رساند و جسدهای آن‌ها را به شکل وحشتناکی‌ سلاخی می‌کرد.

پلیس، حدس زد که قاتل یک جراح، قصاب یا فردی ماهر در استفاده از چاقوی جراحی است. این قاتل با ارسال نامه‌هایی که در آن‌ها نحوه انجام تمامی قتل‌ها آشکار شده بود، جامعه و پلیس را به تمسخر گرفت.

گرچه در طی این سال‌ها از مظنونان زیادی یاد شده بود، اما قاتل هرگز شناسایی نشد. این جنایتکار ناشناس با انجام قتل‌های وحشتناک خود، ترس و وحشت را در خیابان‌های لندن برانگیخت و تا به امروز نامش به عنوان نمادی از شر شیطانی در تاریخ به یاد مانده است.

از جک هیچ تصویری در دست نیست، چون هیچ وقت دستگیر نشد!

پدرو آلونسو لوپز معروف به هیولای آندس

پدرو لوپز یکی از بزرگترین قاتلان سریالی قرن بیستم

پدرو آلونسو لوپز، قاتل کودکان و تجاوزگر مشهور به هیولای آندس، یکی از شخصیت‌های تاریک تاریخ جنایت است. او به خصوص دختران جوان در سنین ۸ تا ۱۲ ساله را به عنوان هدف قرار می‌داد. در سال ۱۹۸۰ دستگیر شد و در سال ۱۹۸۳ به جرم قتل سه دختر جوان محکوم شد، اما اعلام شد که او ممکن است صدها نفر را به قتل رسانده باشد.

پدرو آلونسو لوپز نمونه‌ای از شرارت بی‌رحمانه بود که با به دام دختران بی‌گناه، جامعه را به لرزه درآورد. او با ارتکاب جرم‌های وحشتناک خود، به یکی از نمادهای تاریک و شوم در دنیای جنایت تبدیل شد. در حالی که محکومیتش به جرم قتل سه دختر نقطه آغازین اعتراضات بسیاری بود، اما او از زندان در اواخر دهه ۱۹۹۰ آزاد شد.

این داستان تلخ پدرو آلونسو لوپز، هیولای آندس، نشان‌دهندهٔ سیاهی‌ترین جنبه‌های جرم و جنایت در جوامع ماست. پدرو آلونسو لوپز یکی از پرکارترین قاتلان سریالی در قرن بیستم شناخته می‌شود.

جفری دامر: جنایاتکار تاریک ایالت اوهایو

جفری دامر، یکی از بدنام‌ترین قاتلان زنجیره‌ای ایالات متحده، در شهر باث، اوهایو، در آکرون متولد شد و بزرگ شد. دربارهٔ تمایلات دوران کودکی جفری دامر، اظهارات ظلم به حیوانات نیز مشاهده شد، اما حداقل در ظاهر، او به نظر می‌آمد که یک کودک عادی است. او تا بزرگسالی همواره پردرآمد بود و همکارانش او را به عنوان یک فرد آرام و مودب می‌شناختند.

در زمان دستگیری، دامر در یک کارخانه شکلات‌سازی در میلواکی مشغول به کار بود و تنها در یک آپارتمان کوچک یک خوابه زندگی می‌کرد. خانه دامر در 22 ژوئیه 1991، پس از فرار یک جوان از آپارتمان، تحت بازرسی قرار گرفت. تحقیقات نشان داد که این آپارتمان حاوی بقایای 11 مرد جوان بود، بیشتر آن‌ها افراد سیاهپوست، اسپانیایی‌یا آسیایی‌تبار بودند.

جفری دامر در بازه زمانی میان ژوئن 1978 تا 19 ژوئیه 1991، 17 مرد را به شکل فجیعی به قتل رساند. او دیگر توضیحی برای جرم‌های خود نداشت و علاقه زیادی به آدمخواری داشت؛ زیرا باور داشت که با خوردن گوشت قربانیانش، آنها دوباره در درون وی زنده خواهند شد. وی حتی از طرفداران سرسخت مجموعهٔ “جنگ ستارگان” و “جن‌گیر” بود و گاهی قبل از ارتکاب جرم، قربانیانش را وادار می‌کرد تا این فیلم‌ها را همراه با وی تماشا کنند.

این داستان تاریک جفری دامر بود، یک فرد متناقض و بدنام که در دل شهر باث، جنایات خونین خود را انجام داد و در کنار زندگی پنهانی‌اش به یک وحشیانه‌ترین قاتلان زنجیره‌ای تبدیل شد.

آناتولی انوپرینکو معروف به جانور اوکراینی

آناتولی اونوپرینکو یکی از بزرگترین قاتلان زنجیره‌ای بود

آناتولی انوپرینکو، یکی از برجسته‌ترین و خونسردترین قاتلان زنجیره‌ای دنیا، با نام مستعار جانوری از اوکراین شناخته می‌شود. این قاتل کثیف اوکراینی به 52 قتل اعتراف کرده و در نهایت در سال 1996 توسط پلیس دستگیر شد. در لحظه دستگیری او، بیش از 100 نوع از انواع سلاح‌های سرد و گرم از محل سکونت او به دست آمد.

یک نکته جالب این است که علی رغم تعداد زیاد قتل‌ها، آناتولی انوپرینکو به اعدام محکوم نشد و در سال 2013 و هنگامی که در حبس ابد بود، در زندان فوت کرد. از جمله وحشتناک‌ترین جرم‌های او می‌توان به قتل یک خانواده 10 نفره با 8 کودک، قتل 5 نفر در یک روز درون یک ماشین، قتل دو دختر 8 و 7 ساله با تبر و قتل یک خانواده 3 نفره به قصد سرقت اشاره کرد. در بسیاری از موارد، آناتولی جنازه‌های مقتولین را به آتش می‌کشید. او یکی از خونسردترین و بی‌رحم‌ترین قاتلان شرق اروپا بود و در روستایی در استان ژیتومر به دنیا آمد، جایی که در آن زمان تحت حکومت شوری قرار داشت.

جان وین گیسی: دلقک قاتل با لباس پوگو

جان وین گیسی، به عنوان دلقک پوگو در جشن‌های تولد کودکان و رویدادهای خیریه شناخته می‌شد و به لقب دلقک قاتل دست یافت. شغل او به او امکان دسترسی آسان به کودکان قربانی را می‌داد. گیسی به تجاوز، شکنجه و قتل ۳۳ پسر نوجوان در یک دوره شش ساله محکوم شد. او بچه‌ها را به خانه خود می‌کشاند، آن‌ها را از طریق خفه کردن به قتل می‌رساند، سپس در خانه‌اش آن‌ها را دفن می‌کرد. گیسی در سال ۱۹۹۴ به اعدام محکوم شد و این داستان وحشتناک با اعدام او به پایان رسید.

آندری چیکاتیلو: قصاب روستوف

آندری چیکاتیلو یکی از بزرگترین قاتلان سریالی بود

آندره یا آندری چیکاتیلو، که با اسامی مستعار قصاب روستوف یا چاک‌دهنده روستوف نیز شناخته می‌شد. آندری چیکاتیلو دومین قاتل معروف جهان و از دیار روسیه بود. او بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۰ در کشورهای روسیه، اوکراین، و ازبکستان اتحادیه جماهیر شوروی، دست به جنایاتی وحشتناک زد.

چیکاتیلو به اتهاماتی محاکمه شد که شامل قتل، تجاوز، مثله کردن و قطع عضو بود. او اعتراف کرده بود که در بیش از ۵۶ جنایت مشارکت داشته است و بین قربانیانش حداقل ۵۲ کودک و زن به چشم می‌خورند. وی به ۵۳ فقره قتل به طور رسمی محکوم شد. چیکاتیلو در ابتدا معلم یک مدرسه بود، اما به دلیل انجام حرکات غیراخلاقی با دانش‌آموزان اخراج شد. پس از اخراج، آغاز به ارتکاب قتل‌های زنجیره‌ای کرد، بدو قتل اول او دو دختر ۹ و ۱۷ ساله را شامل می‌شدند. او پس از دستگیری ادعا کرد که خون قربانیان را می‌چشیده است!

ابوالقاسم جبار: معروف‌ترین قاتل سریالی افغانستانی

ابوالقاسم جبار، به عنوان خطرناک‌ترین قاتل افغانستان شناخته می‌شود که شکارهای خود را به طور اصلی از بین مردان و پسران انتخاب می‌کرد. در طی دستگیری وی، مشکوک به قتل عام حدود ۳۰۰ مرد و پسر بود. متأسفانه، دولت افغانستان پیش از دستگیری ابوالقاسم جبار، دو نفر را به جرم قتل‌هایی که وی انجام داده بود، اعدام کرد.

وی در سال ۱۹۷۰ دستگیر شده و به بسیاری از قتل‌ها اعتراف کرد. او تنها یک سال را در زندان سپری کرد. ابوالقاسم جبار در سال ۱۹۷۱ با طناب دار اعدام شد. ابوالقاسم جبار یکی از بزرگترین قاتلان سریالی دنیا می‌باشد.

یانگ زینهای: قاتل سریالی چینی

یانگ زینهای، پرکارترین قاتل زنجیره‌ای چین و اطراف آن، لقب خود را با انجام بیش از ۶۵ فقره قتل و بیش از ۲۳ تجاوز در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ به دست آورده است. وی به لحاظ زمانی شبانه روی وارد منازل می‌شد و با استفاده از ابزارهای سرد نظیر تبر و چکش، قتل‌های خود را انجام می‌داد.

اگرچه یانگ زینهای به ۶۵ قتل اعتراف کرده بود، اما پلیس در ۶۷ قتل موفق به ردیابی وی شده بود. او در سال ۲۰۰۳ دستگیر شده و در سال ۲۰۰۴ اعدام شد. در اعترافات خود، یانگ گفته بود: هر چه تعداد بیشتری انسان را به قتل برساند، تمایل بیشتری به کشتار مردم به دست می‌آورد. وی به عنوان یک فرد جامعه ستیز شناخته می‌شد و دستگیری او نشان از دیرکرد در اتخاذ تدابیر امنیتی دارد.

کامپاتیمار شانکاریا: قاتل سریالی هندی

کامپاتیمار شانکاریا، یک قاتل سریالی هندی بود که از سال ۱۹۷۷ شروع به ارتکاب جنایات کرده و بیش از ۷۰ قتل را به جان آورده بود. وی از ابزار چکش برای انجام قتل‌های خود استفاده می‌کرد و تمام قربانیان خود را با ضربات چکش به سر به قتل می‌رساند.

در سال ۱۹۷۹، دو سال پس از شروع فعالیت جنایی خود، کامپاتیمار شانکاریا توسط پلیس دستگیر شد. او به پلیس اعلام کرده بود که از قتل‌های خود لذت می‌برد و در هنگام اعدام، جمله مشهور وی برای افسران اجرای حکم این بود:

شما من را بیهوده به قتل می‌رسانید؛ امیدوارم این اتفاق برای شخص دیگری روی ندهد.

گری ریجوی: رودخانه سبز آمریکا!

در این قسمت، به بررسی یکی از قاتلان مخوف آمریکایی می‌پردازیم. گری ریجوی، معروف به رودخانه سبز، بیشترین جنایات خود را از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ انجام داد. وی در برخی از مناطق محلی به عنوان یک قاتل زنجیره‌ای شناخته می‌شود. جالب است که او شکارهای خود را از بین زنان خیابانی یا کسانی که در شرایط سخت زندگی می‌کردند، انتخاب می‌کرد تا در جامعه کمترین توجه را به خود جلب کند.

بیشترین قتل‌های گری ریجوی با روش خفگی انجام می‌شد و سپس جسد قربانی در جنگل‌ها رها می‌کرد. او به طریق مختلفی به این زنان نزدیک می‌شد و با باز کردن موضوع گفت‌وگو، با نشان دادن عکس‌هایی از پسرش، همدردی آنها را جلب می‌کرد. در مرحله بعدی، این زنان را به قتل می‌رساند. هرچند گری ریجوی به ۷۱ قتل اعتراف کرده بود، اما پلیس باور داشت که تعداد قتل‌های وی خیلی بیشتر از این‌ها می‌باشد.

سایر قاتلان سریالی معروف دنیا (قاتلان زنجیره‌ای)

 • پدرو فیلو
 • دانیل کامارگو باربوسا
 • پدرو لوپز
 • لوئیس گاراویتو
 • ژیل دو رایس
 • جان جورج هاگ
 • ایسی ساگاوا
 • آلبرت فیش
 • دونالد هاروی
 • هارولد شیپمن یا دکتر مرگ
 • جاوید اقبال
 • الکساندر پیچوشکین
 • میخائیل پوبکوف

نقطه مشترک همه قاتلان سریالی کجاست؟

در نگاهی کوتاه به سرگذشت قاتلان سریالی، می‌توان نقاط مشترکی بین این افراد کشف کرد. یکی از این نقاط مشترک، انتخاب ضعیف‌ترین افراد جامعه به عنوان قربانیان است. این افراد غالباً از بین کودکان، زنان و مردان ضعیف و الکلی انتخاب می‌شوند. دلیل این انتخاب ممکن است به دنبال آسانی کنترل و تسلط بر فرد باشد، زیرا این افراد به دلیل وضعیت ضعیف‌تر، ممکن است دفاع کمتری داشته باشند.

علاوه بر این، قاتلان سریالی در ترکیب شخصیتی خود، برخی ویژگی‌های بیمارگونه و تمایل به ارتکاب جرم دارند. این ویژگی‌ها می‌توانند ناشی از اختلالات روانی، تجربیات ناخوشایند در کودکی، یا عوامل محیطی دیگر باشند. از آنجا که این افراد نسبت به انجام اعمال خشونت‌آمیز تمایل دارند، انتخاب قربانیان ضعیف به منظور کاهش مقاومت و دفاع احتمالی، یکی از استراتژی‌های آنهاست.

در نهایت، پیچیدگی رفتار قاتلان سریالی ناشی از ترکیب عوامل مختلف است. شرایط محیطی، ویژگی‌های روانی، و تجربیات گذشته همگی به عنوان عوامل مؤثر در ایجاد این پدیده تاریک مطرح می‌شوند.

جمع بندی مقاله مخوف‌ترین قاتلان سریالی جهان

این مقاله به معرفی و تحلیل برخی از برجسته‌ترین قاتلان سریالی در سطح جهان می‌پردازد. از جمله قاتلان مطرح این مقاله می‌توان به “جک قصاب”، “پدرو آلونسو لوپز”، “جفری دامر”، “آناتولی انوپرینکو”، و “جان وین گیسی” اشاره کرد. مشخص شد که این قاتلان از طرق مختلفی برآمده‌اند و هرکدام داستان ترسناک و خشونت‌آمیز خود را دارند. در این میان، اشتراکاتی در مدل انتخاب قربانیان آنها مشاهده شد؛ اکثراً از بین افراد ضعیف و کمتر دفاع کننده انتخاب می‌شدند.

عواملی همچون اختلالات روانی، تجربیات ناخوشایند در کودکی، و ویژگی‌های شخصیتی بیمارگونه نیز به عنوان دلایل این رفتارها مطرح شدند. به طور کلی، این مقاله تلاش کرد تا پیچیدگی رفتار قاتلان سریالی را تحلیل کرده و به عوامل گوناگونی که در ایجاد این پدیده تاثیرگذار هستند، اشاره کند.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

بهروز

سلام... من بهروز هستم.... یک علاقه مند به سئو، دیجیتال مارکتینگ و نویسندگی...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا