اخبار تکنولوژی

رقابت در دنیای هدست‌های واقعیت ترکیبی: هدست متا در رقابت با هدست اپل ویژن پرو

هدست‌های واقعیت ترکیبی ؛ معرفی هدست اپل ویژن پرو باعث شد تعدادی از رقبای مستقیم اقدام به توسعه هدست‌های واقعیت افزوده خود کنند، از جمله شرکت متا که چند سالی است که وارد تولید هدست‌های واقعیت ترکیبی شده است. گزارشان حاکی از این است که شرکت متا در همکاری با ال‌جی قصد دارد تا سال 2025 یک دستگاه هدست واقعیت ترکیبی با کیفیت عالی را معرفی خواهد کرد. گفته می‌شود قیمت هدست‌های واقعیت ترکیبی متا  کمتر از 3,499 دلاری نسل اول هدست اپل ویژن پرو  خواهد بود.

گزارشات نشان می‌دهد که هدست‌های AR پریمیوم متا با عنوان “پرو” معرفی می‌شوند، و نام رسمی این دستگاه بر اساس منبع کره‌ای Maekyung “کوئست 4 پرو” خواهد بود. این همکاری بین شرکت متا و ال‌جی احتمالاً پس از معرفی اپل ویژن پرو شکل گرفته است و حتی گزارش‌ها حاکی از این است که سامسونگ نیز قصد ساخت محصولی شبیه به محصول اپل از نظر طراحی و ویژگی‌ها پرداخته است.

قیمت هدست متا در رقابت با هدست اپل ویژن پرو چقدر خواهد بود؟

اما گزارش‌های حاضر می‌گوید قبل از عرضه کوئست 4 پرو در سال 2025، متا قصد دارد ابتدا یک مدل ارزان قیمت با قیمت کمتر از 200 دلار در سال 2024 عرضه کند، و سپس کوئست 4 پرو در سال 2025 با قیمتی حدود 2,000 دلار عرضه نماید.

Meta Vision Pro 4 to compete with the Apple Vision Pro

در مورد نقش ال‌جی در این همکاری، اطلاعات دقیقی موجود نیست، اما این شرکت کره‌ای در سال 2019 پتنتی مرتبط با این دستگاه‌ها را ثبت کرده بود و اخیراً تمرکز خود را بر توسعه این محصولات افزایش داده است که احتمالاً این امر مورد توجه شرکت متا قرار گرفته است. با توجه به اینکه تا سال 2025 حدود 2 سال وقت داریم، باید منتظر گزارش‌ها و اطلاعات بیشتری درباره این محصولات باشیم و ببینیم که متا چه اقداماتی برای رقابت با اپل ویژن پرو در نظر دارد.

حتما بخوانید  ارتقاء امنیت و دسترسی گوگل بارد به ایمیل، اسناد و فضای ذخیره‌سازی

رقابت در دنیای هدست‌های واقعیت ترکیبی: متا و ال‌جی در تلاش برای تهدید اپل ویژن پرو ؛ کدام یک پیروز می‌شوند؟ هدست متا در رقابت با هدست اپل ویژن پرو

مجله اینترنتی تاپ10 باز حامی رشد تکنولوژی در ایران…

منبع : Maekyung

مشاهده بیشتر

بهروز

سلام... من بهروز هستم.... یک علاقه مند به سئو، دیجیتال مارکتینگ و نویسندگی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا