رباتیک

چین قصد دارد تا سال 2025 ربات‌های انسان‌نمای پیشرفته بسازد

چین با اعلان برنامه‌ای جدیدش اعلام کرد که تا سال 2025 از اولین ربات‌های انسان‌نمای خود رونمایی می‌کند.

در حقیقت، چین تصمیم به توسعه و تولید اولین ربات‌های انسان‌نما با قابلیت شبیه‌سازی رفتارها و احساسات انسانی تا سال 2025 گرفته است. وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام کرده که یک برنامه جامع به منظور حمایت از استارتاپ‌ها، تعیین استانداردها، تشویق استعدادها، و گسترش همکاری‌های بین‌المللی در این زمینه راه اندازی خواهد کرد.

با این حال، جزئیات بیشتری در مورد این برنامه فعلاً اعلام نشده است. چین اهداف بلندمدت خود را تا سال 2027 تعیین کرده است تا ربات‌های انسان‌نما قادر به تفکر، فراگیری، و نوآوری شوند و در زمینه تولید، سیستم‌های جدیدی برای زنجیره تأمین ایجاد کنند. وزارت اطلاعات و فناوری اطلاعات چین تأکید دارد که تا سال 2025، یک فریم‌ورک اولیه برای این ربات‌ها برپا کرده و به دستاوردهای قابل توجهی در زمینه قطعات این ربات‌ها، از جمله مغز و اندام‌های آن‌ها، دست پیدا کند. این انتظار می‌رود که این ربات‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند تولید، کاربردهای گوناگونی داشته باشند.

ربات‌های انسان نمای چینی

پیشرفت چشمگیر ربات‌های چینی مجهز به هوش مصنوعی تا سال 2027

تا سال 2027، نقشه‌ای برای ارتقاء قابلیت‌های نوآوری در ربات‌ انسان‌ نمای چینی مشخص شده است. این ربات‌ها نه تنها باید در حوزه زنجیره تأمین به‌کار گرفته شوند، بلکه باید به‌طور جهانی پیشتاز عمل کرده و در حوزه‌های اقتصادی به‌عنوان یک نیروی عظیم به کار گرفته شوند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، با توجه به این برنامه جدید، انتظار می‌رود که بازار ربات‌های انسان‌نما در چین تا سال 2030 به ارزش 870 میلیارد یوآن برسد، معادل تقریباً 120 میلیارد دلار. این اعلان باعث رشد قابل توجه ارزش سهام شرکت‌های چینی در حوزه رباتیک شده است.

حتما بخوانید  اپتیموس ربات انسان‌نمای تسلا حالا می‌تواند به‌صورت خودکار اشیا را مرتب کند

تلاش‌های فراوانی در جهان برای تسریع در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک انجام شده و اخیراً اجلاسی با حضور افراد برجسته از جمله ایلان ماسک در بریتانیا برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا