بازی ویزیون

7 نیرویی که گیم‌پلی کلش رویال🎮 را به هم ریختند

خب بریم که شروع کنیم به معرفی 7 نیروی قوی کلش رویال؛ استودیوی سوپرسل چند سالی هست ک بازی‌سازی موبایل پا گذاشته! این استودیو از فنلاند به یه دنیای جدید و انقلابی در بازی‌های موبایل وارد شد. یادتونه که “کلش آف کلنز” رو اولین بار که تو سال ۲۰۱۲ عرضه کرد؟ خب همه چیز از اونجا شروع شد . یک بازی جذاب و دلنشین که انرژی بازیکنا رو بالا می‌بره.

بعدش، سوپرسل که به دنبال چیزای جدید و دلچسب برای بازیکناش بود و تو سال ۲۰۱۶ “کلش رویال” رو عرضه کرد. این بازی توی جهان “کلش آف کلنز” رقم خورده با اضافه کردن المان‌های استراتژیک و اکشن، بازی موبایلی فوق‌العاده‌ای ساخت. اینجا هم بازی آنلاین بوده و بازیکنا رو تو دنیایی پر از ماجراجویی‌های استراتژیک و رقابتی ترکیب کرده.

الان “کلش رویال” یکی از بازی‌های موبایلی خیلی محبوبه. توی مسیر توسعه بازی، بعضی کارتا و عناصر جدید به بازی اضافه شدن که ممکنه تغییرات غیرمنتظره‌ای تو تجربه‌ی بازیکنا ایجاد کرده باشن. حالا بیاین یک سر به دنیای کلش بزنیم و بررسی کنیم کدوم کارتا اینقدر گیم پلی بازی کلش رویال رو بهم ریختن!” 😄

بربرهای نخبه

1- بربرهای نخبه

بربرهای نخبه یا به اصطلاح Elite Barbarians، واقعاً یکی از نیروهای تاثیرگذار در کلش رویال بودند. وقتی اوّلین بار این نیروها به دنیای کلش رویال افزوده شدند، عملکرد بسیار خوبی داشتند. به سادگی با پرداخت ۶ الکسیر می‌توانستید نیروی قدرتمندی را در اختیار داشته باشید.

اما با وجود این موفقیت، سوپرسل تصمیم به ارتقاء قدرت الایت بربرها گرفت. در یک آپدیت اخیر که برای بازی منتشر کردند، میزان آسیبی که بربرهای نخبه به دیگر نیروها وارد می‌کردند را تا ۱۴ درصد افزایش دادند و همچنین دمیج آن‌ها را به ۱۹ درصد ارتقاء دادند. همچنین، سرعت حمله این نیروها نیز تا ۵ درصد افزایش یافت. این تغییرات باعث شدند که الایت بربرها به یکی از نیروهای بسیار قوی و تاثیرگذار در بازی تبدیل شوند و توانایی نابودی هرچیزی را داشته باشند.

در نهایت، سرانجام اعتراضات بازیکنان نتیجه داد و سوپر سل قدرت بربرهای نخبه رو تعدیل کرد. در سال ۲۰۱۷، فاصله‌ی یک ماهه دوباره یک آپدیت منتشر شد که بربرهای نخبه را به طرز چشمگیری ضعیف‌تر کرد. اما این تغییرات هنوز کافی نبوده و در طول بروزرسانی‌های مکرر در آینده، الایت بربرها را به مراتب ضعیف‌تر کردند.

حتما بخوانید  29 بازی جهان‌باز برتر برای تجربه بی‌نظیر گیمینگ! (آپدیت شد)

night witch

2- نایت ویچ

نایت ویچ یا به اصطلاح night witch، یکی از نیروهای فوق‌العاده قوی در کلش رویال بود. این نیرو قابلیت خاصی داشت که به او کمک می‌کرد تا خفاش‌ها یا همان بت‌ها را به وجود بیاورد. اما این کار هر ۵ ثانیه اتفاق می‌افتاد. علاوه بر این، نایت ویچ معمولی هر ۷ ثانیه اسکلت‌هایش را تولید می‌کرد. این نیرو به تنهایی نیز بسیار قوی بود و حتی اگر او را از بین می‌بردید، پس از مرگش ۴ خفاش دیگر تولید می‌کرد که با توجه به آسیب بالایی که داشتند، می‌توانستند برای شما مشکل‌ساز شوند.

اما در نهایت، سوپرسل تصمیم گرفت این کارت را اصلاح کند. در تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۱۷، تعداد خفاش‌هایی که پس از مرگ نایت ویچ تولید می‌شد، از ۴ به ۳ کاهش یافت و همچنین نایت ویچ حالا هر ۶ ثانیه یک‌بار از قابلیت ویژه‌اش استفاده می‌کرد، به جای هر ۵ ثانیه. اما این تغییرات هنوز کافی نبودند. یک ماه بعد، نایت ویچ دوباره اصلاح شد و دمیج آن تا ۹ درصد کاهش یافت. همچنین در این آپدیت، نایت ویچ هر ۷ ثانیه یک‌بار خفاش‌هایش را تولید می‌کرد و پس از مرگش، تنها ۲ خفاش تولید می‌شدند.

phonix clash royal

3- ققنوس

ققنوس یا به اصطلاح phonix، یکی از کارت‌های جدید و جذاب کلش رویال است که در سال ۲۰۲۲ به جمع کارت‌های بازی اضافه شد. این کارت برخی ویژگی‌های مشابه با کارت “مگا مینیون” داشت، با این تفاوت که ققنوس یک کارت “لجندری” بود و برای استفاده از آن نیاز به ۴ الکسیر داشت. اما این کارت به شدت قوی‌تر از مگا مینیون بود و تعادل بازی را به چالش کشیده بود. توانایی ققنوس به حدی بود که تنها با استفاده از چند نسخه از آن، می‌توانستید در عرض چند ثانیه بازی را به نفع خود تمام کنید.

یکی از مشکلات اساسی این کارت، دمیج بالایی بود که ققنوس وارد بازی می‌کرد. به همین دلیل، سوپرسل در نوامبر ۲۰۲۲ تصمیم به نرف فوری این کارت گرفت. در آپدیتی که سوپرسل ارائه داد، دمیج ققنوس به میزان ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد. اما اصلاحات و تغییرات آپدیت‌ها کافی نبودند و سوپرسل مجبور به انتشار آپدیت‌های بزرگ هفتگی برای کاهش توانایی ققنوس و نرف کردن آن شد. در نهایت، می‌توان گفت که ایرادات ققنوس به طور کامل برطرف شده‌اند.

حتما بخوانید  معرفی 8 بازی مافیایی آنلاین برای موبایل🕵

  • نرف یعنی چی:

عبارت “نرف” به معنای کاهش توانایی یا قدرت یک مورد در بازی یا نرم‌افزار استفاده می‌شود. وقتی یک عنصر در بازی یا نرم‌افزار به شدت قوی یا موثر است و باعث ایجاد تعادل نمی‌شود، توسعه‌دهندگان ممکن است تغییراتی اعمال کنند تا توانایی یا تاثیر آن عنصر را کاهش دهند. این تغییرات به عنوان “نرف” شناخته می‌شوند.

به عبارت دیگر، نرف به تغییرات منفی در یک عنصر بازی یا نرم‌افزار اشاره دارد که باعث کاهش تاثیر آن عنصر می‌شود تا بازی یا نرم‌افزار بهتر و تعادل‌تری برسد. این عمل در کلش رویال و بازی‌های دیگر آنلاین برای حفظ تعادل و رقابت منصفانه در بازی‌ها انجام می‌شود.


xbow

4- کارت X-Bow

کارت بازی ایکس بو یا همان X-Bow یکی از کارت‌های بسیار قوی در بازی کلش رویال بود که در همان زمان با عرضه بازی معرفی شد. این کارت عملاً گیم‌پلی بازی را به چالش کشید و یکی از پرقدرت‌ترین کارت‌های بازی به شمار می‌رفت. X-Bow تنها در عرض ۳ ثانیه فعال می‌شد و دمیج بسیار زیادی را وارد بازی می‌کرد. علاوه بر این، این کارت قادر به حمله به همزمان به نیروهای زمینی و هوایی بود.

اما سوپرسل در نهایت مجبور به اصلاح کارت X-Bow شد و برخی از ویژگی‌های آن را تغییر داد. در فوریه سال ۲۰۱۶، این کارت با نرف جدیدی مواجه شد و برای فعال شدن نیاز به ۵ ثانیه زمان داشت. این نرف‌ها تا زمانی ادامه داشتند که X-Bow تبدیل به یک کارت معمولی و تاثیرگذارتر شد.

Royal Giant

5- رویال جاینت 

وقتی که کارت رویال جاینت یا همان Royal Giant در سال ۲۰۱۶ به دنیای بازی کلش رویال اضافه شد، ابتدا جزو کارت‌های مورد توجهی نبود و هیچکس از آن استفاده نمی‌کرد. اما این شرایط به طور قابل توجهی تغییر کرد و در مدت یک ماه، “رویال جاینت” تبدیل به یکی از محبوب‌ترین نیروهای بازی شد. سوپرسل برای افزایش کارآیی این کارت، میزان دمیجی (تخریب ارزشی که ایجاد می‌کرد) را تا ۲۰ درصد افزایش داد. اما این کارها تنها آغاز بودند، چند هفته بعد رنج “رویال جاینت” به ۵ درصد افزایش دیگری دست یافت. این به معنای آن بود که تاورهایی مانند “اینفرنو تاور” دیگر نمی‌توانستند به راحتی “رویال جاینت” را بکشند.

حتما بخوانید  هر آنچه که باید در مورد بازی مافیا سناریو زودیاک🩸بدانید.

این تغییرات کافی بودند تا “رویال جاینت” به یکی از کارت‌های محبوب‌تر بازی تبدیل شود. در نهایت، سوپرسل برای حل این مسئله “رویال جاینت” را در حد امکان نرف کرد و تغییراتی در دمیجی و سرعت این کارت ایجاد کرد تا به وضعیت قبلی بازگردد.

poison clash royal

6- سم

سم یا همون poisen  که در سال ۲۰۱۶ به دنیای بازی کلش رویال اضافه شد، مثل رویال جاینت ابتدا جزو کارت‌های مورد توجهی نبود و هیچکس از آن استفاده نمی‌کرد. در اولین آپدیت شرکت سوپرسل 5% قدرت دمیج اون افزایش داد، بعد از این ارتقا بود که استراتژی سم با جاینت که توسط یک گیمر استفاده شد و توانست تا رتبه 5 رنکینگ کلش رویال بالا برود، بطرز چشمگیری افزایش یافت. بعد از اون سوپر سل مجبور شد که برای حل این مسئله “سم” را در حد امکان نرف کرد.

Elixir Collector

7- الکسیر کالکتور

نهایتا در این لیست، به کارت اکسیر کالکتور یا Elixir Collector می‌رسیم. گیمرهای قدیمی کلش رویال خوب یادشونه که در سال 2016 کارت اکسیر کالکتور چه کاری انجام میداد. این کارت اکسیر زیادی داشت و از خیلی از کارت های ساختمانی ارزونتر بود. صدای گیمرها در اومد و بازهم سوپرسل مجبور شد که این کارت نرف کند.

جمع بندی

در کل، بازی کلش رویال با ارتقاء و تغییرات متنوع در کارت‌ها و مکانیزم‌ها تا سال‌های مختلف از تجربه‌ی متنوعی برای بازیکنان خدمت کرده است. از تغییرات و نرف‌ها در کارت‌هایی مثل الایت بربرها و نایت ویچ تا تبدیل‌شدن کارت‌هایی مثل رویال جاینت و اسپارکی به نیروهای برتر، بازی همیشه در حال تکامل و تغییر بوده است. این تنوع و تغییرات موجب جذابیت بیشتر این بازی شده و بازیکنان را ترغیب به ابتکار و استراتژی‌سازی‌های مختلف می‌کند. در پایان امیدواریم از خواندن مقاله 7 نیرویی که گیم‌پلی کلش رویال را به هم ریختند (7 نیروی قوی کلش رویال) ، لذت برده باشید.

مجله اینترنتی تاپ 10 باز، یک گنجینه ارزشمند از دنیای گیم را در خود جای داده است.

منبع: supercell

 

 

مشاهده بیشتر

بهروز

سلام... من بهروز هستم.... یک علاقه مند به سئو، دیجیتال مارکتینگ و نویسندگی...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا