اخبار تکنولوژیهوش مصنوعی

ارتقاء امنیت و دسترسی گوگل بارد به ایمیل، اسناد و فضای ذخیره‌سازی

خبر بزرگ در حوزه هوش مصنوعی! چت‌بات هوش مصنوعی گوگل دیگه از اسکن کردن وب نتیجه نمی‌گیره برای جواب دادن به شما. حالا با اضافه کردن افزونه‌ها، می‌تونه از اطلاعات جیمیل، گوکل داکز، و گوگل درایو شما استفاده کنه.(دسترسی گوگل بارد به ایمیل، اسناد و فضای ذخیره‌سازی) اگه مجوز بدید، جواب‌های شخصی‌تری خواهید گرفت!

طبق خبر جدید و جالبی که وبلاگ گوگل منتشر کرده، از اول مهرماه افزونه‌های بارد برای نسخه انگلیسی این چت‌بات هوش مصنوعی فعال شدن. با این افزونه‌ها، این ابزار هوش مصنوعی حالا می‌تونه به اپ‌های مختلف گوگل مثل جیمیل، گوگل درایو، گوگل داکز، یوتیوب، گوگل مپس و Flights دسترسی داشته باشه.

 گوگل بارد از الان قادر به دسترسی به ایمیل‌ها و اسناد شما است(دسترسی گوگل بارد به ایمیل، اسناد و فضای ذخیره‌سازی)

این به این معناست که گوگل بارد می‌تواند در ایمیل‌ها و اسناد کاری یا شخصی شما جستجو کند تا اطلاعات مورد نیاز شما را پیدا کند. این شرکت تأکید می‌کند که هیچ انسانی دسترسی به محتوای داده‌های شخصی شما ندارد و بارد از آن‌ها برای نمایش تبلیغات یا آموزش مدل خود استفاده نمی‌کند.

برای استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید به‌طور مستقیم از گوگل بارد درخواست کنید تا در این اپلیکیشن‌ها به دنبال محتوای مورد نظر خود جستجو کند. به عنوان مثال، برای جستجو در جیمیل می‌توانید از دستور mail@ استفاده کنید یا در پیامتان از بارد بخواهید تا در ایمیل‌های شما جستجو کند.

حتما بخوانید  ۱۲ چت بات هوش مصنوعی که هر ایرانی باید بشناسد

قبلاً شما می‌توانستید با استفاده از دکمه “Google It” در موتور جستجوی گوگل، بررسی کنید که آیا پاسخ‌های بارد صحیح هستند یا خیر. حالا گوگل بارد به شما به صورت مستقیم نشان می‌دهد که آیا پاسخ‌هایش با اطلاعات جستجوی اینترنتی مطابقت دارند یا نه. اگر پاسخ مطابق باشد، آن قسمت از پاسخ با رنگ سبز نمایش داده می‌شود و اگر منطبق نباشد، با رنگ نارنجی نشان داده می‌شود.

به راحتی پاسخ ها را در گوگل بارد دوبار بررسی کنید و از مکالمات مشترک استفاده کنید

همچنین، گوگل بارد اکنون از قابلیت به‌اشتراک‌گذاری گفت‌وگوها از طریق لینک پشتیبانی می‌کند. این به شما امکان می‌دهد لینک گفت‌وگوهای خود را برای دیگران ارسال کنید. با این کار، دیگران می‌توانند گفت‌وگوهای شما را ادامه دهند یا شما می‌توانید از لینک‌های ارسالی توسط دیگران برای ادامه دادن به گفت‌وگوهایشان استفاده کنید.

گوگل اعلام می‌کند که ارائه قابلیت‌های جدید بارد از طریق به‌روزرسانی‌های مدل هوش مصنوعی PaLM 2 امکان‌پذیر شده است.

بیانیه رسمی ترجمه شده به زبان فارسی وبلاگ گوگل

در ادامه متن اصلی که گوگل در بلاگ خود منتشر کرده است رو به زبان فارسی برای شما عزیزان  کردیم؛

استفاده از Bard در کنار اپلیکیشن‌ها و خدمات گوگل، به شما امکان می‌دهد که به راحتی پاسخ‌های آن را مورد بررسی مجدد قرار دهید و به ویژگی‌ها در مکان‌های بیشتری دسترسی پیدا کنید.
یکی از بزرگ‌ترین مزایای Bard، یک تجربه برای همکاری با هوش مصنوعی تولیدی است، این است که می‌تواند پاسخ‌های خود را به دقت به نیازهای شما بسط دهد. به عنوان مثال، می‌توانید از Bard بخواهید تا یک سند برنامه‌ریزی سفر برای شما و دوستانتان را آغاز کند، آگهی بازار آنلاین شما را تهیه کند یا به توضیح یک موضوع علمی به کودکانتان کمک کند. و حالا، Bard در بهینه‌تر کردن پاسخ‌های خود برای سفارشی کردن به نیازهای شما عالی‌تر شده است.

حتما بخوانید  بزرگ‌ترین چاپگر سه‌بعدی جهان معرفی شد؛ ساخت یک خانه کوچک تنها در 80 ساعت

امروز ما مدل قوی‌تر Bard را معرفی می‌کنیم. Bard اکنون با اپلیکیشن‌ها و خدمات گوگل برای پاسخ‌های مفیدتر هماهنگ می‌شود. همچنین، ویژگی “Google it” را بهبود داده‌ایم تا پاسخ‌های Bard را به راحتی بررسی کنید و ویژگی‌ها را به مکان‌های بیشتری گسترش دهیم.

اتصال به اپلیکیشن‌ها و خدمات گوگل

امروز ما افزونه‌های Bard را به زبان انگلیسی معرفی می‌کنیم، یک راه کاملاً جدید برای تعامل و همکاری با Bard. با افزونه‌ها، Bard می‌تواند اطلاعات مرتبط از ابزارهای گوگلی که روزانه استفاده می‌کنید، مثل Gmail، Docs، Drive، Google Maps، YouTube، Google Flights و هتل‌ها را پیدا کند و به شما نمایش دهد، حتی اگر اطلاعات مورد نیازتان در چندین اپلیکیشن و خدمت مختلف باشد. به عنوان مثال، اگر قصد سفر به کانیون گرند (که پروژه‌ای است که از چندین تب تشکیل شده است) را دارید، حالا می‌توانید از Bard بخواهید تا تاریخ‌هایی که برای همه مناسب هستند را از Gmail دریافت کند، اطلاعات پرواز و هتل به صورت زمان واقعی را جستجو کند، مسیرهای Google Maps به فرودگاه را ببینید و حتی ویدیوهای YouTube از چه کارهایی می‌شه انجام داد را در یک گفتگو نمایش دهید.

یا تصور کنید که برای یک شغل جدید درخواست می‌کنید و از Bard برای کمک در این فرآیند استفاده می‌کنید. می‌توانید از Bard بپرسید که “رزومه‌ام را با عنوان ژوئن 2023 از درایو پیدا کند و به یک بند کوتاه در مورد شخصیتم خلاصه کند” و به همکاری بر روی نامه انتخابی جدیدتان ادامه دهید.

ما به حفاظت از اطلاعات شخصی شما متعهد هستیم. اگر انتخاب کنید از افزونه‌های Workspace استفاده کنید، محتوای شما از Gmail، Docs و Drive توسط ناظران انسانی دیده نمی‌شود، برای نمایش تبلیغات توسط Bard استفاده نمی‌شود و برای آموزش مدل Bard استفاده نمی‌شود. و البته همیشه شما کنترل کاملی روی تنظیمات حریم خصوصی‌تان دارید و می‌توانید در هر زمان این افزونه‌ها را خاموش کنید.

حتما بخوانید  رقابت در دنیای هدست‌های واقعیت ترکیبی: هدست متا در رقابت با هدست اپل ویژن پرو

به راحتی به بررسی دقیق پاسخ‌ها و ادامه دادن به گفتگوهای مشترک بپردازید

از امروز با پاسخ‌های به زبان انگلیسی، می‌توانید از دکمه “Google it” در Bard برای به راحتی بررسی دقیق‌تر پاسخ‌هایش استفاده کنید. وقتی بر روی آیکون “G” کلیک می‌کنید، Bard پاسخ را می‌خواند و ارزیابی می‌کند که آیا محتوای مطابقی در وب برای تایید آن وجود دارد یا خیر. وقتی یک جمله قابل ارزیابی باشد، می‌توانید بر روی عبارات مشخص شده کلیک کنید و بیشتر در مورد اطلاعاتی که توسط جستجو پیدا شده است، بدانید.

همچنین، ادامه دادن به گفتگوهای دیگران با Bard را راحت‌تر کردیم. از امروز، وقتی کسی یک چت Bard را از طریق یک لینک عمومی با شما به اشتراک می‌گذارد، می‌توانید به گفتگو ادامه دهید و از Bard سوال‌های اضافی در مورد آن موضوع بپرسید یا از آن به عنوان نقطه شروعی برای ایده‌های خودتان استفاده کنید.

دسترسی به ویژگی‌ها در مکان‌های بیشتر به عنوان ما به مسئولیت‌پذیری در ساخت Bard ادامه می‌دهیم، اکنون دسترسی به ویژگی‌های زبان انگلیسی موجود را – مانند قابلیت بارگذاری تصاویر با Lens، دریافت تصاویر Search در پاسخ‌ها و تغییر پاسخ‌های Bard – به بیش از 40 زبان دیگر ارتقا داده‌ایم.

با این به‌روزرسانی‌های جدید، Bard حالا برای کمک به شما برای به عمل آوردن ایده‌های منحصر به فردتان آماده‌تر است.

مشاهده بیشتر

بهروز

سلام... من بهروز هستم.... یک علاقه مند به سئو، دیجیتال مارکتینگ و نویسندگی...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا